Меню розділу

Травень 2017

Анонс заходів бібліотеки

Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є. Задора

на травень 2017 року

 

   Шановні відвідувачі і користувачі бібліотеки Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є. Задора! Весняне навчання в розпалі, все частіше виникає необхідність завітати за літературою. Однак бібліотека додатково готує багато цікавого, тож ознайомтеся із планом майбутніх заходів і завжди будьте в курсі подій!

Протягом року

Навчайтеся! Шановні студенти музичного училища, бібліотека може стати вірним другом для кожного з Вас! Досить раз розібратися з мудрістю впорядкування каталогу та правилами опису книжкових карток, і Ви відкриєте двері до скарбів училищного фонду. Щотижня по п’ятницях на уроках бібліотечно-бібліографічної грамотності Ви осягнете основи роботи активного користувача бібліотеки (уроки проводяться за попереднім запитом).

За висловом Івана Франка, «Книги – морська глибина, хто в них пірне аж до дна, той хоч і труду мав досить, дивнії перли виносить». Запрошуємо потрудитися і зібрати власну колекцію перлів на виставці книжкових новинок «Золотий рудник знань» із циклу «Зупинись на хвилинку – подивись на новинку!».

До уваги викладачів! Ви постійно обмежені у вільному часі, не бажаєте витрачати додаткові кошти, але відчуваєте брак професійної підтримки? Завітайте до бібліотеки, що пропонує серію постійно діючих тематичних виставок «Професійний навігатор», а також огляди спеціальної фахової періодики.

8 – 9 травня

Вшануймо! 9 травня Україна відзначатиме День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні або День перемоги. Починаючи з 9 травня 2017 року свято набуло нової назви і прийшло на заміну радянському святу «День Перемоги», яке відзначали в СРСР, а потім в Україні до 2015 року включно. Цей день, який в минулому помпезно відзначали з парадами й салютами, і сьогодні не втратив своєї актуальності, проте в останні десятиліття за ініціативи ООН він перетворився на міжнародний День примирення і Пам’яті жертв ІІ Світової війни. Як може молоде покоління забути про славетний подвиг дідів і прадідів, не вшанувати їх славу і подвиги?

Запрошуємо всіх долучитися до світової ініціативи святкування славетного дня нашої історії. Зі своєї сторони бібліотека до Дня перемоги пропонує виставку-огляд літератури «Немеркнуче світло величного подвигу», а також інформревю-вшанування «Завжди пам’ятаймо!».

14 травня

 

Приєднуйся! День матері – це найкраща можливість нагадати мамі, як сильно ми любимо і цінуємо її. Із кожним роком свято стає все більш популярним, і це не дивно, оскільки мама завжди була і залишається найріднішою і найдорожчою людиною для кожного. Щороку це свято в Україні святкують у другу неділю травня, і 2017 року дата припадає на 14 травня. Незважаючи на те, що існує це свято не так давно, воно вже було схвалене і підтримане мільйонами українців. До Дня матері бібліотека пропонує святкове інформревю «Мама – найрідніша на землі!».

8 – 14 травня

Цікаво! Відкрийте для себе нові можливості бібліотечних послуг! Приєднуйтесь до всеукраїнської акції «Читай – формат не має значення», що надає можливість усім бажаючим ознайомитися з літературою, представленою як на паперових, так і на електронних носіях, і спрямована на підтримку читання в будь-якому форматі. 

15 – 20 травня

Приєднуйтеся! Цей тиждень проголошений тижнем Європи в Україні і прив’язаний до святкування Дня Європи в Україні, що відзначається у третю суботу кожного травня. Намагаючись інтегруватися в європейське співтовариство, Україна приєдналася до відзначення цього свята, яке сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, яких дотримуються в ЄС.

Одним із головних місць, де має відбуватися святкування, можна назвати двометровий геодезичний знак, який символізує географічний центр Європи, що знаходиться на правому березі річки Тиса на Закарпатті. Бібліотека також приготувала низку заходів до відзначення цього дня: інформревю-знайомство «Європа від А до Я», що дозволить більше дізнатися про Європейський Союз і держави, які до нього входять; книжково-документальну виставку «Україна – Євросоюз: шляхи співпраці», яка допоможе краще зрозуміти прагнення України інтегруватися в європейську спільноту; інформаційну годину «Досліджуємо Європейський Союз», що спрямована на системний аналіз організації на сучасному етапі, розкриття перспектив її розвитку й інтеграції в неї України.

20 травня

Один  із найяскравіших літературних талантів Закарпаття, письменник і кіносценарист відомих «Тіней забутих предків» за повістю М. Коцюбинського, Іван Чендей залишається гордістю нашого краю і сьогодні.

Заслуга митця передусім у тому, що він незрівнянно глибше, аніж його товариші по перу, збагнув сутність історичного процесу та показав його через призму чистої, як літня криниця, горянської душі. Письменнику вдалося влучно схопити і художньо осмислити складні соціальні процеси, викликані історичним переворотом у долі закарпатського населення. Він серйозно, по-сучасному опрацював проблему та досяг помітних успіхів як письменник-психолог. Уся його творчість — це бунт душі проти фальшивого розуму, позначений емоційністю, романтичною піднесеністю, захопленістю життям.

До 95-ї річниці від дня народження закарпатського письменника, лауреата Шевченківської премії бібліотека пропонує книжково-ілюстративну виставку «Спогади про Івана Чендея».

 

Щиро вдячні всім, хто давно з нами, і відкриті для кожного!