Бібліотека Ужгородського музичного фахового коледжу
імені Д.Є. Задора продовжує традицію фотозвітів своєї роботи!
До уваги викладачів! Інформуємо, що з початку 2021 року серія постійно діючих тематичних виставок «На допомогу викладачу», виставка-огляд фахової періодики «Майбутньому музиканту», а також огляди спеціальної фахової періодики значно поповнилися новими випусками. На сьогодні Вашій увазі пропонуємо свіжі номери таких спеціалізованих видань: журналів «Біологія» (№1-2), (№3-4), «Хімія» (№1-2), (№3-4), журнал «Психолог» (№1-2), (№3-4), журнал «Безпека життєдіяльності» (№1-6), журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці (№1-6), журнал «Методист» (№1-2), (№3-4), (№5-6) із серії «Шкільний світ» «Всесвітня література в школах України» (№1–3), «Історія в рідній школі» (№1–3), «Педагогічна майстерня» (№1–3), «Фізичне виховання» (№1-2), навчально-методичного видання «Музична школа» (№ 147, №148, №149, №150, №151), «Українська культура» (№1/2021р.); газета «Культура і життя» (№1–2/2021р.), №(3–4/2021р.), «Освіта і суспільство» (№1–2/2021р.), (№3/2021р.), (№4-5/2021р.) ,«Українська музична газета» (№1/2021р.), «Музика (№1/2021р.).


Запрошуємо завітати до зали бібліотеки та ознайомитись з новими надходженнями!
До уваги всіх зацікавлених!
Повідомляємо про нові надходження нотної літератури до бібліотеки.
Колискові 21 століття Vol. 1: Партитури / Центр сучасного мистецтва «Нова сцена» [Ноти] : упор. Сергій Горкуша. – Харків: ФОП Л.А. Романівна, 2020. – 112с.: іл.
Синій птах. Повернення: Сюїти/ І.Сац, Ю.Філіпська / Центр сучасного мистецтва «Нова сцена» [Ноти] :упор. С. Горкуша. – Харків: ФОП Л.А. Романівна, 2020. -120 с.: іл.
Попцова-Ломакіна О. «Пори року». Етюди-ескізи для фортепіано [Ноти] : учбовий посібник для старших класів музичних шків на різні види техніки /О. Попцова-Ломакіна - Дніпропетровськ : Інновація, 2021. – 39 с.
Бігєєва Л. І. Поліфонічні твори [Ноти] : учбовий посібник для музичних навчальних закладів / Л. І. Бігєєва – Дніпропетровськ : Інновація, 2021. – 19 с.
Ревуцький Л. Симфонія №2: Перша редакція (1927) [Ноти].-К.: Музична Україна, 2020. - 182с.
Шевченко Т. Пісенний «Кобзар». Хорова Шевченкіана. Вибране з Зібрання хорових творів у семи томах /Укладач: П.І. Муравський . - К.: ТОВ «Фірма «ІНКОС», 2020.- 352 с.;іл.
Виставки – ювіляри!
9 – 10 березня традиційно відзначаються Шевченківські дні (народження і смерті Генія українського слова), не був винятком і цей рік. Тарас Григорович Шевченко – видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч. Національний герой і символ України.
Це ім’я, святе для кожного українця. Без постаті великого Кобзаря неможливо уявити Україну. Тарас Шевченко – символ чесності, правди і безстрашності, великої та жагучої любові до своєї рідної країни. Його творчість проникнута і зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини. Він більше, ніж українець, а поправу – пророк і геній! Бібліотека долучилася до святкування днів цієї непересічної особистості виставкою-вшануванням «Хай славен буде у віках його безсмертний геній».

Щороку, 28 чeрвня, Україна відзначає День Конституції. Цей 2021 рік є ювілейним, а саме, відзначається 25-річнниця з дня ухвалення основного Закону України - Конституції України! День Конституції України – одне з найважливіших державних свят, засноване на честь прийняття головного закону Незалежної України- Конституції України.
28 червня 1996 року Верховна Рада ухвалила Конституцію України.
Основні розділи Конституції визначають загальні засади функціонування української держави, основні права, свободи та обов’язки людини і громадянина, завдання та функції діяльності Верховної Ради України, Президента, Кабінету Міністрів та інших органів виконавчої влади, засади здійснення правосуддя, територіальний устрій держави. З нагоди Дня Конституції України у залі бібліотеки коледжу розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Конституція – основний Закон України».

З ЮВІЛЕЄМ, РІДНИЙ КОЛЕДЖ!
( до 75-річя від дня заснування Ужгородського музичного фахового коледжу імені Д.Є. Задора)
У 2021 році виповнюється 75 років з дня створення Ужгородського музичного фахового коледжу імені Д.Є. Задора - одного з перших професійних музичних закладів в області, який був заснований у 1946 році для підготовки професійних музикантів, справжніх майстрів своєї справи. З нагоди свята у залі бібліотеки коледжу представлена книжково-ілюстративна виставка та нотні видання, які присвячені цій ювілейній даті: «Нашому рідному коледжу – 75!»
Запрошуємо до зали бібліотеки і з великим задоволенням пропонуємо Вам поринути у світ представленої літератури. Гортаючи сторінки книг, журнальних статей дізнаєшся багато цікавого про історію створення тоді ще училища, а нині коледжу, ознайомлюєшся з нотними виданнями випускників та їх біографією. Цьому слугує представлена тематична добірка: «Наша гордість – випускники!» та виставка «З ювілеєм, рідний коледж!» Переважна їх більшість стала музикантами-педагогами, артистами та концертмейстерами оркестрів, солістами та композиторами а також викладачами рідного коледжу, які гордо його представляють.
Вітаємо Всіх представників коледжу з ювілеєм, і зичимо творчого натхнення та подальших нових здобутків!

24 серпня – День Незалежності України!
2021 рік є багатим на ювілейні події! Серед яких це і 25-та річниця ухвалення Конституції України, 75 років від дня заснування нашого рідного Ужгородського музичного фахового коледжу імені Д.Є. Задора і відзначення 30-ї річниці Незалежності України. 23 серпня, ми, українці, з великою гордістю, повагою та шаною відзначаємо День державного прапора, а вже наступного дня - головне державне свято - День Незалежності України.
Вперше День Незалежності України відзначили 16 липня 1991 року - в річницю прийняття Декларації про державний суверенітет України Верховною Радою УРСР. У постанові Про День проголошення незалежності України було написано наступне: "Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє: Вважати 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України".Однак пізніше дату святкування перенесли на 24 серпня. Саме 24 серпня 1991 року Верховна Рада УРСР прийняла Акт проголошення незалежності України. Вважати День незалежності офіційним державним святом стали, починаючи з 1992 року. Остаточно День незалежності України підтвердили на всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. З цього дня історія України змінилася назавжди.
З нагоди 30-ї річниці Незалежності України бібліотека Ужгородського музичного фахового коледжу ім. Д.Є. Задора представляє тематичну виставку «Хай квітне щаслива єдина – мирна моя Україна!» та книжково-ілюстративну виставку «З Днем народження, Україно!»

