Меню розділу

Державний Прапор України – символ віри і надії!

 (До Дня Державного Прапора України)

 

23 серпня – День Державного Прапора України — державне свято України, присвячене одному з її державних символів — Прапору України. На загальнодержавному рівні свято встановлено указом Президента України Леоніда Кучми №987/2004 «Про День Державного Прапора України» від 23.08.2004. Цей указ було доповнено Указом Президента України Віктора Ющенка №602/2009 «Про внесення змін до Указу Президента України від 23 серпня 2004 року №987», яким було засновано підняття Прапора України у День Державного Прапора України і під час інших державних свят та проведення загальнодержавних заходів.

За офіційною версією, 23 серпня 1991 року — після провалу путчу в Москві — група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійний зал Верховної Ради.

Після проголошення незалежності України, 4 вересня 1991 синьо-жовтий національний прапор урочисто піднято над будинком парламенту.

18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України своєю Постановою «Про прапор України» фактично надала синьо-жовтому біколору статус офіційного прапора країни. Офіційно затвердили синьо-жовтий стяг як державний символ України 28 січня 1992 року.

Починаючи з часів хрещення Русі, синьо-жовті кольори завжди були присутні на прапорах нашої держави різних століть. У тому варіанті, як ми бачимо його зараз, український прапор було піднято у Львові в червні 1848 року. Під синьо-жовтим прапором відбулися три проголошення Української державності: 1917-го, 1941-го та 1990-го року, три революції новітнього часу: «на граніті» та два Майдани.

На честь свята щороку 23 серпня о 9 годині відбувається здійснення комплексу урочистих заходів, зокрема проведення офіційної церемонії підняття Державного Прапора України по всій державі. Цього дня громадяни України та діаспора, підприємства, державні установи та організації вивішують Державний Прапор України на своїх оселях та установах.

Цікаві факти про український прапор:

1. Український прапор змінив кілька кольорів, перш ніж прийти до звичного синьо-жовтого забарвлення — він був червоним, малиновим і червоно-синім. У 1918 році Центральна Рада на чолі з Грушевським затвердила нинішню гаму кольорів.

2. Китайська художниця Мао Мао в 1992 році попросила першого президента України Леоніда Кравчука поміняти розташування кольорів на прапорі. Таке поєднання, на думку Мао, символізувало біди для держави.

3. У 2016 році українські альпіністи встановили наш прапор на вершині найвищого вулкана світу — Охос-дель-Саладо в Андах. Його висота — 6872 метри.

4. Серед прапорів слов’янських країн тільки український і боснійський не мають червоного кольору.

З нагоди відзначення Дня Державного Прапора України у бібліотеці представлено виставку: «Державний прапор України – символ віри і надії!» Матеріали виставки розповідають про історію появи українського національного прапора, його використання в Україні в різні історичні періоди, ставлення до державної символіки в наш час.

 

Зі святом! З Днем Державного Прапора України!

 Любімо і поважаймо символ нашої держави, захищаймо його як потужний оберіг України та духовний скарб нації!

 

25 важливих фактів про український прапор

1990 - над Київрадою вперше було піднято блакитно-жовтий прапор

День прапора України: історія свята та цікаві факти про державний символ