Меню розділу

Книга – одне з найбільших чудес, створених людиною.

«Людина, для якої книжка вже в дитинстві стала  такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою і спустошеною». 

В.О.СУХОМЛИНСЬКИЙ.

Молодь  –  майбутнє держави, і якою вона буде, такою буде завтрашній день. Високодуховні люди побудують високоморальне суспільство, в якому не буде місця злу і несправедливості, насильству і обману. Як досягти омріяного? Через формування почуття особистості у кожній  людині, відчуття важливості за кожен вчинений крок і сказане слово. А допоможе в цьому    книга -  вірний, незрадливий і мудрий порадник.                                                                 

Головним завданням бібліотек є виховання у молоді  високої духовної, моральної,  художньо-естетичної, правової, трудової, екологічної культури, формування національної самосвідомості, розвиток індивідуальних  здібностей і талантів кожного читача через книгу.

Книга – одне з найбільших чудес, створених людиною. З тих пір, як люди навчилися писати, всю свою мудрість вони довірили книгам. Книги відкривають нам світ, допомагають уявити минуле, заглянути в майбутнє.

Шлях розвитку книги був довгим і складним. Який тільки матеріал не використовували люди для виготовлення книжок: глину, листя та кору дерева, шкіру тварин, бамбук, папірус, шовк.
Довіряючи всі свої знання і досвід книгам, люди навчилися зберігати їх. Скарбницями книг називають бібліотеки. У перекладі з давньогрецької мови слово "бібліотека" означає приміщення, де зберігаються книги ("бібліо" – книга, "тека" – сховище). Бібліотеки
з'явилися з незапам’ятних часів. Давні єгиптяни називали їх "аптеками для душі" тому, що книги робили людську душу благородною, а розум сильним. В Україні перша бібліотека з'явилася за часів Київської держави. Її створив князь Ярослав Мудрий у 1037 р.
Сьогодні ми не знаємо, хто написав першу книжку, як вона називалася .  Перші паперові книги з'явилися в Європі в ХІІІ ст. Їх довгий час писали від руки. Одна книга виготовлялася 5–7 років і коштувала дуже дорого. У ХV ст. був винайдений спосіб друкувати книги. Перша друкована книга в Україні була видана Іваном Федоровим у 1574 році у Львові. Називалась вона "Апостол" .

Існує достатньо причин досягти певного позитиву від читання :

Причина №1:Отримуйте знання із перевірених джерел. Читайте книги перевірених експертів. Їх перевіряють великі видавництва, і мільйони людей  у всьому світі довіряють цим книгам. Читай тільки перевірені книги! Ми ж не їмо отруєну їжу. Так само і знання можуть бути  отрутою, а можуть бути і живою водою.

Причина №2: Підтримуйте чистоту мозку.

 Через телевізор чи ЗМІ ми не завжди  отримуємо перевірену інформацію .На базі цієї інформації ми приймаємо рішення. І часто результати можуть бути незадовільні. Справа у інформації про життя, яка зберігається у твоїй голові.                                                                  

Читаючи нові та перевірені книги, ми знаходимо невідповідність. Перевіряйте, який підхід більш вірний. Закріпляючи нові підходи, ми  «видаляємо»  застарілі знання.

Причина №3: Залучайте до вирішення своїх життєвих задач видатних авторів книг.

Як кажуть люди: з ким поведешся – від того й наберешся!

Причина №4: Тренування розуму, пам’яті та логіки.

Просто читати – приємно проводити час. Після 10 – 15 хвилин читання потрібно зупинитись, закрити книгу та «включити голову».» Читаючи по 30 хвилин в день - ти ходиш у фітнес-зал для мозку.

Причина №5: Спілкування з розумними людьми на спільні теми.

Причина №6:Покращення сімейних чи дружніх стосунків (при читанні удвох)

Спільний світогляд  об’єднує, допомагає підтримувати спільну картину світу. Як це зробити ? Спільне читання розвиваючих книг! У цьому випадку будуть спільні теми.  Спільні інтереси.

Причина №7: Виховання дітей

В Англії кажуть: Не виховуйте дітей, виховуйте себе! Ваші діти будуть такими, як ви.

Причина №8:Покращення  мовлення

Зазвичай автори книг використовують красивий і правильний стиль мовлення. Під час читання мозок  «фотографує» та запам’ятовує речові конструкції.

Причина №9:  Покращення вміння формулювати думки

2-3 місяця щоденного нотування своїх висновків, і ти пишеш краще будь- якого копірайтера.

Скільки книг необхідно прочитати, щоб бути освіченим, розумним, мудрим, щоб пізнати світ?  Читати потрібно все життя. Вік живи, вік учись.