Меню розділу

Круглий стіл «Обличчя української історії: Леся Українка» в Ужгородському музичному коледжі імені Д.Є. Задора (до святкування 150-річчя з дня народження видатної поетеси)

   Ужгородський музичний коледж  імені Д. Є. Задора долучився до всеукраїнських заходів із нагоди 150-річчя з дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) – видатної української письменниці, однієї з центральних постатей національної культури. Зокрема, 26 лютого 2020 року  відбувся круглий стіл на тему: «Обличчя української історії. Леся Українка». Студенти коледжу поділилися відомою їм інформацією про видатну поетесу, подискутували на суперечливі питання, подали власне бачення постаті Лесі Українки на тлі сучасної епохи, а також познайомилися з новітніми дослідженнями й архівними фото й документами під час перегляду тематичного відеофільму.

   Лариса Петрівна Косач-Квітка — відома поетеса, геній української літератури, її творчість знайома кожному змалку.  Біографія Лесі Українки містить багато цікавих  фактів, на які не завжди звертають увагу, але й Соломія Павличко, і Оксана Забужко, й інші дослідники стверджують: не все так просто й лінійно і в долі, і в творчості Лесі Українки.   

   25 лютого — день народження  Лариси Петрівни Косач-Квітки (1871-1913). Вона прожила лише 42 роки, однак встигла стати культовою письменницею. Жодну жінку в українській літературі не шанують так, як її.

   Змалку Леся захоплювалася мистецтвом, мала неабиякий хист до музики, гри на фортепіано. На жаль, хвороба прикувала її ще дівчинкою до ліжка, тож відомої піаністки з неї не вийшло. Якби не хвороба, невідомо, чи не стала б Леся геніальним композитором.

   Уже 5-річною дівчинкою Леся почала писати драматичні твори, а у 9 написала свій перший вірш «Надія». Леся навчалася вдома, за програмою матері. Свій творчий псевдонім поетеса запозичила в свого дядька: Михайло Драгоманов підписував свої публіцистичні твори «Українець». Леся Українка не лише писала вірші, а й створювала нові слова — їй маємо завдячити існуванням слів « промінь», «напровесні», а її мати, письменниця Олена Пчілка, ввела в лексику українців інше знайоме нам нині слово — «мистецтво».

   За словами Івана Франка, тендітна й ніжна Леся Українка була «єдиним мужчиною в нашому письменстві».

   Запрошуємо ознайомитися з фотозвітом проведеного заходу!