Меню розділу

Соборна Україна: від ідеї до сьогодення

«А ви думали, що Україна так просто. Україна — це супер. Україна — це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни.»

(Ліна Костенко)

День Соборності України – надзвичайно важливе для держави свято, яке українці відзначають щороку 22 січня. Саме  у цей день, у 1919 році на Софіївський площі у Києві відбулося урочисте об’єднання українців, розділених впродовж багатьох століть між двома могутніми імперіями - Російською та Австро-угорською. Проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки стало історичним об’єднанням українських земель в одній державі.

Український народ через історичні обставини жив розділено на територіях кількох країн і постійно прагнув незалежності та об’єднання: бажав вижити під гнітом колоніальних політик та зберегти культурну й історичну ідентичність. Ідея об’єднання України зародилася ще у ХІХ столітті, але реалізувати її вдалося лише після розпаду СРСР. Соборність - це неподільність наших земель: від Києва до Севастополя, від Донецька до Ужгорода, це територіальна цілісність держави. У 2023 році Україна змушена вкотре боротися за власний суверенітет та незалежність через повномасштабну війну, яку російські агресори влаштували 24 лютого 2022 року з метою вкотре захопити українські землі. Сьогодні ми єдині у відстоюванні своєї незалежності і держави. Соборність України — це духовна консолідація всіх громадян держави, їх згуртованість, незалежно від національності, це єдність усіх українців навколо головних ідей нашого майбутнього.