Меню розділу

Талант та праця: серцем і душею

Культуру не можна успадкувати, її треба завоювати.

(Андре Мальро – французький письменник, мистецтвознавець,

міністр культури в уряді Шарля де Голля)

Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва — свято України, яке відзначається щорічно 9 листопада з 2014 року. Відзначення свята – це визнання ролі української культури в процесі пробудження та формування національної свідомості. Українська культура одна з небагатьох, яка змогла вистояти під могутнім натиском чужих агресивних впливів, зберегти свою самобутність, первозданну чистоту і автентичність. Споконвіку пісня і танець, музика і слово, витвори майстрів народної творчості були виразниками національної ідеї, оберегами історичної пам’яті. Символічно, що працівники культури та майстри народного мистецтва відзначають своє професійне свято разом із Днем української писемності та мови.

У складні моменти саме культура стає генератором об’єднання суспільства, тому місія тих, хто присвятив себе служінню в цій галузі - воістину унікальна. Україна - дійсно та держава, в якій живе багато талановитих людей. Це та країна, яка пам’ятає про свої корені і про те, що означає бути культурними людьми.  Творчість — це один з видів духовної зброї, зброї для психологічного захисту, можливість привернути увагу до себе і до нашої країни. Нині спостерігається активний розвиток українські культури та музики не лише в Україні, а й у Європі та світі. Тож мистецтво не дозволяє згаснути міжнародному інтересу до України, не дає забути про війну та допомагає збирати кошти для армії, тим самим наближаючи перемогу. В Україні і за кордоном митці намагаються своєю творчістю підіймати бойовий дух військових, проводять благодійні концерти на підтримку ЗСУ та постраждалих від війни українців, підбадьорюють співвітчизників, розповідають правду про війну і російську агресію. Саме культура та мистецтво через фільми, поезію, концерти допомагають людям з усього світу глибше усвідомити те, що відбувається, а це — боротьба за свободу і незалежність рідної землі. Мистецтво і культура змінюють формати, але не втрачають своєї цінності. Культурні досягнення та традиції – це скарб, яким треба вправно скористатися. Без традиції — немає культури, а без культури — немає нації.

Дарувати радість душі, наповнювати високими і світлими почуттями, вчити розуміти прекрасне - професія особлива, адже завдячуючи митцям, майстрам народного мистецтва ми вчимося любити рідний край, пісню і танець рідного народу, що, у свою чергу, сповнює нас високими патріотичними почуттями.

Міцного здоров’я, потужного заряду енергії, невичерпних сил, завзяття у творчій праці, родинного благополуччя, злагоди!

Добра та миру на нашій прекрасній український землі!!!