Меню розділу

Про бібліотеку

                                       «Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і
                                      зберігається  мудрість. Пам’ятаймо, що у давнину
                                      бібліотеки називали «дім життя», «притулок мудрості»,
                                      «аптека для душі».
                                                               В.Сухомлинський 

Бібліотека Ужгородського музичного фахового коледжу імені Д.Є. Задора – структурний підрозділ профільного навчального закладу, що здійснює бібліотечно-інформаційне, культурно-просвітницьке забезпечення процесів навчання і виховання.

Фонд бібліотеки коледжу містить навчальну, довідкову, методичну літературу із загальноосвітніх та фахових дисциплін, нотні  і періодичні видання, що служать виконанню загальної мети бібліотеки, яка полягає у створенні , організації використання, розвитку та збереженні власних і світових інформаційних ресурсів, які відповідають навчальному процесу коледжу, забезпеченню інформаційних потреб усіх користувачів на принципах доступності, інформативності, комфортності.

 

Основний бібліотечний фонд (на 01.04.2021) становить 30 629 примірників, більшість з яких складають видання українською та російською мовами, а також англійською, французькою, німецькою, угорською, польською. Значна частина фонду – нотні видання (19 745 примірників). Також книгозбірня налічує 8 898 загальноосвітніх підручників, різні спеціальні видання (1 572) та 414 примірників художньої літератури. Щорічно фонд поповнюється як навчальною літературою, що відповідає вимогам часу, так і різноплановими подарунковими виданнями.

Гордістю і особливою цінністю бібліотеки коледжу є раритетні видання з особистої книгозбірні Дезидерія Задора , першого директора коледжу, отримані в дарунок від його сина Іштвана Задора.

Бібліотечний фонд відображений в абетковому каталозі, а також у предметній картотеці фахових музичних видань  та картотеці підручників із загальноосвітніх дисциплін.

В читальному залі бібліотеки у відкритому доступі представлені як спеціалізовані фахові, так і суспільно-політичні  періодичні  видання.

Традиційно читальний зал бібліотеки – місце облаштування різного роду виставок (як виставка-персоналія, виставка-портрет, книжково-ілюстративна виставка, виставка-вшанування,  виставка-реквієм), проведення оглядів літератури, вечорів, круглих столів та інших заходів.

Для доступу до всесвітньої інформаційної мережі Інтернет, ресурсів електронної бібліотеки коледжу, а також методичних матеріалів провідних викладачів в електронному форматі в читальному залі організовані комп’ютерні робочі місця. Працівники бібліотеки  не тільки надають доступ до електронних  інформаційних ресурсів, але й навчають користувачів ефективно шукати інформацію в мережі Інтернет та користуватися сучасними інформаційними технологіями, надають консультації щодо ресурсів електронної бібліотеки, фонотеки та нотного фонду, а також методичних матеріалів в електронному форматі.

Електронна бібліотека – сукупність електронних ресурсів і супутніх технічних можливостей для створення, пошуку і використання інформації – нараховує більше 780 мультимедійних файлів, 1 285 повнотекстових видань, відображених у відповідних каталогах електронних документів. Об’єктами для створення власної колекції  електронних документів стали електронні копії поцифрованих документальних колекцій, електронні версії навчальних та публіцистичних видань, добірки мультимедійних файлів, що склали фонотеку  та відеотеку електронної добірки бібліотеки коледжу. Таким чином  бібліотека  підтримує всеукраїнську акцію «Читай – формат не має значення», що надає можливість усім бажаючим ознайомитись із літературою, представленою як на паперових, так і на електронних носіях, і спрямована на підтримку читання у будь-якому форматі.

Працівники бібліотеки коледжу відстежують і презентують загалу користувачів визначні і пам’ятні дати України, світу, краєзнавчі пам’ятні дати, пропонуючи щоразу нове наповнення у  «Календарі знаменних дат» на сайті коледжу.

Перспективи свого розвитку бібліотека коледжу пов’язує із впровадженням нових інформаційних технологій, орієнтованих на формування якісного електронного продукту, удосконаленням спектру електронних ресурсів, наданням швидкого доступу до інформації, подальшим підвищенням комфортності в обслуговуванні користувачів.