Меню розділу

Про бібліотеку

Бібліотеки – це скарбниці всіх багатств людського духу.

Г. Лейбніц

 

Бібліотека Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є. Задора – структурний підрозділ профільного навчального закладу, що здійснює бібліотечно-інформаційне, культурно-просвітницьке забезпечення процесів навчання і виховання.

Фонд бібліотеки коледжу містить навчальну, довідкову літературу та періодичні видання, що служать для забезпечення загальної мети бібліотеки, яка полягає в створенні, організації використання, розвитку та збереженні власних і світових інформаційних ресурсів, які відповідають навчальному процесу коледжу, забезпеченні інформаційних потреб усіх користувачів на принципах доступності, оперативності, інформативності, комфортності.

Загальний бібліотечний фонд (станом на 01.03.2020) становить 31 417 прим. Колекція – багатомовна, більшість складає література українською та російською мовами, також представлені видання англійською, французькою, німецькою, угорською, польською. Щорічно фонд поповнюється як навчальною літературою, що відповідає вимогам часу, так і різноплановими подарунковими виданнями.

Гордістю й особливою цінністю бібліотеки коледжу є раритетні видання з особистої книгозбірні Дезидерія Задора, першого директора коледжу, отримані в дарунок від його сина Іштвана Задора.

Бібліотечна колекція повністю відбита в систематичному та тематичному каталогах, що знаходяться у відкритому доступі в читальній залі бібліотеки.

У читальній залі представлена у відкритому доступі і періодика – як спеціалізовані фахові, так і суспільно-політичні інформаційні видання.

 

 

Традиційно читальна зала бібліотеки виступає місцем облаштування різного роду виставок (як виставка-персоналія, виставка-портрет, книжково-ілюстративна і книжково-документальна виставка, виставка-вшанування, виставка-реквієм), проведення оглядів літератури, вечорів, круглих столів та інших заходів.

 

Для доступу до всесвітньої інформаційної мережі Інтернет, ресурсів електронної бібліотеки коледжу, а також методичних матеріалів провідних викладачів в електронному форматі в читальній залі організовано 2 комп’ютерних робочих місця. Працівники бібліотеки не тільки надають доступ до електронних інформаційних ресурсів, але й навчають користувачів ефективно шукати інформацію в мережі Інтернет та користуватися сучасними інформаційними технологіями, надають консультації щодо ресурсів електронної бібліотеки, фонотеки та нотного фонду, а також методичних матеріалів в електронному форматі.

 

Електронна бібліотека – сукупність  електронних ресурсів і супутніх технічних можливостей для створення, пошуку і використання інформації – нараховує більше 780 мультимедійних файлів, 1 285 повнотекстових видань, відображених у відповідних каталогах електронних документів. Об’єктами для створення власної колекції електронних документів стали електронні копії поцифрованих документальних колекцій, електронні версії навчальних та публіцистичних видань, добірки мультимедійних файлів, що склали фонотеку та відеотеку електронної добірки бібліотеки коледжу. Таким чином, бібліотека підтримує всеукраїнську акцію «Читай – формат не має значення», що надає можливість усім бажаючим ознайомитись з літературою, представленою як на паперових, так і на електронних носіях, і спрямована на підтримку читання в будь-якому форматі. 

Бібліотека коледжу відстежує і презентує загалу користувачів визначні і пам’ятні дати України і світу, пропонуючи щораз нове наповнення «Календаря знаменних дат» у читальній залі.

 

  

 

Перспективи свого розвитку бібліотека коледжу пов’язує із впровадженням нових інформаційних технологій, орієнтованих на формування якісного електронного продукту, удосконаленням спектру електронних інформаційних ресурсів, наданням швидкого доступу до інформації, подальшим підвищення комфортності в обслуговуванні користувачів.