Оркестр народних інструментів
Оркестр народних інструментів Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора заснований у 1947 році.
Керівниками оркестрів в певні роки були:
В.Л.Гошовський - засновник та перший керівник оркестру (1947-1951; 1953-1956), М.С.Чайковський (1953-1956), М.П.Антоненко (1956-1970), І.В.Вісаник (1970-1980), М.М.Керецман (1980-1985), В.В.Марюхнич та І.В.Вісаник (1985-1987), В.В.Марюхнич (1987-1991). З 1991 року по теперішній час колектив очолює Заслужений працівник культури України, відмінник освіти України С.Н.Стегней.
Оркестр народних інструментів під керуванням Світлани Стегней досяг вагомих результатів. Виконавський рівень оркестру вийшов на передові позиції серед оркестрів закладів вищої освіти України. Про це свідчить активна концертна діяльність, велика кількість слухачів на концертах, висока оцінка високопрофесійних фахівців з інших регіонів країни та значні результати виступу на державних іспитах. Оркестр виступає з концертними програмами, пропагуючи кращі взірці української та зарубіжної класики, обробки народних мелодій, які проходять завжди на високопрофесійному рівні, з великим успіхом. Особливістю репертуару оркестру є виконання творів закарпатських композиторів, які були відкриттям для слухачів і виконувались вперше. Зокрема, це твори Д.Задора, І. Мартона. Оркестр народних інструментів під керуванням Стегней С.Н. неодноразово гідно представляв Закарпаття на самих престижних конкурсах домагаючись вагомих перемог. Так на Першому Міжнародному конкурсі виконавців на народних інструментах ім. Г.Шендерьова (1995) здобув звання дипломанта, а Стегней С.Н. отримала звання дипломанта як диригент, на Всеукраїнському конкурсі пам’яті Анатолія Онуфрієнка в м. Дрогобич (2006) отримав звання лауреата І ступеня серед вищих навчальних закладів України, на ІІІ міжнародному конкурсі «Perpetuum mobile» в м. Дрогобич ( 2010), отримав звання лауреата ІІ премії серед вищих навчальних закладів України, завоював Гран-Прі на міжнародному конкурсі-фестивалі «Закарпатський Едельвейс– 2011», на УІ Міжнародному конкурсі «Perpetuum mobile», м. Дрогобич отримав звання лауреата І ступеня, на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Яскрава симфонія Прикарпаття-2015» завоював Гран-Прі, на У Всеукраїнському фестивалі-конкурсі оркестрів, інструментальних ансамблів і мажореток «ЯСКРАВА СИМФОНІЯ ПРИКАРПАТТЯ 2018» -Гран-Прі.
Оркестр народних інструментів є неодноразовим лауреатом обласної премії імені Д.Задора в галузі музичного і виконавського мистецтва, в номінації «Художній колектив».Так в 2007 році –лауреат за концертну програму «Чарівні звуки оркестру», 2010 рік - за концертну програму «Присвячення», 2013 рік – за концертну програму «Душі криниця», 2016 рік – за концертну програму «Тиса», 2019 рік-за концертну програму «Почуй мелодію душі». Особливим був виступ оркестру з концертною програмою «Музика єднає країну», яка мала великий успіх та визнання .
Виступ оркестру народних інструментів – очікуване свято для багатьох шанувальників музичного мистецтва. Необхідно підкреслити і велике виховне значення самого факту концертних виступів оркестру, який став діючим осередком музичної культури Закарпаття. Характерною особливістю виконання творів оркестром є досконалість інтерпретації, вишуканість, високий професійний рівень. Кожний номер концертної програми сприймається слухачами бурними оваціями та великою кількістю квітів, які виражають вдячність за свято музики.
З оркестром виступають солісти Закарпатської обласної філармонії, викладачі Ужгородського музичного коледжу: народний артист України Петро Матій, народна артистка України Марія Зубанич, народна артистка України Етелла Чуприк., заслужена артистка України Оксана Хархаліс, заслужена артистка України Світлана Глеба, заслужений артист України Ференц Томич, заслужений працівник культури України Надія Підгородська, заслужений працівник культури України Маріанна Сокач, заслужений працівник культури України Артем Калинич, лауреати міжнародних та Всеукраїнських конкурсів Юлія Тетерюк-Кінч, Емерих Попович, Томас Попович, та багато інших талановитих музикантів.
Оркестр народних інструментів виступає з сольними концертами не тільки в м. Ужгороді, а й виїжджає з концертними програмами в міста та населені пункти Закарпатської області, та за її межами.
Неодноразово оркестр отримував запрошення з концертними програмами в зарубіжні країни. Зокрема, Італію, Францію,Словаччину, Угорщину, Румунію, Польшу, Грузію. В 2017 році оркестр прийняв участь у ІХ Міжнародному фестивалі молодіжних оркестрів та хорів «Šengenský poludník 2017» в Кошицях (Словаччина), у 2019 році - «ХІ Міжнародному молодіжному фестивалі оркестрів та хорів «Шенгенський Меридіан» в (Словаччина, Кошице, Попрад ).
Пропагуючи кращі взірці української та зарубіжної класики, обробки народних мелодій оркестр має в своєму доробку записи всіх концертних програм та розміщує для перегляду шанувальників музичного мистецтва в Інтернеті і отримує високе визнання громадськості.
Фото 2011 року
Відео