Меню розділу

Оркестрові духові та ударні інструменти


О.В.Штець, В.Г.Співак, Ф.Ф.Томич, А.А Калинич, Т.Б.Попович, М.Г.Бачинський, О.А.Ноздрань, С.К.Томич, М.М.Павлович 

ФАКТИ ІСТОРІЇ:

Рік заснування – 1946

Завідуючі відділом: І.Д.Сєрий (1946-1969), Ю.А.Бронзей (1969-1986), С.К.Томич (1986-2010), Ф.Ф.Томич (з 2010 р.)

На відділі працювали: по класу дерев’яних духових інструментів: І.Д.Сєрий (флейта, гобой, кларнет), П.І.Ґудзь (фагот), К.І.Хома, В.В.Велегіцький (флейта), Т.Б.Велегіцька (гобой); по класу мідних духових інструментів: П.М.Нефьодов (труба, валторна, тромбон, туба), Є.С.Россоховацький, Ю.А.Бронзей, О.В.Самборський, В.В.Давиденко, В.В.Драга, П.Й.Пендер (труба), С.І.Сенютович (валторна), Й.С.Хома, В.О.Козачук (тромбон, туба), Т.С.Луців (валторна), по класу ударних інструментів: О.М.Баренблат, С.В.Донець, О.В.Зозуля, І.І.Міллер та інші.

На відділі «Оркестрові духові та ударні інструменти» працюють: заслужений працівник культури України, член Національної ліги композиторів України, відмінник освіти України, старший викладач Степан Карлович Томич (клас кларнета, фагота, керівник духового оркестру), заслужений артист України, Лауреат обласної премії імені Д.Є.Задора Ференц Ференцович Томич (голова циклової комісії, клас кларнета та саксофона), старший викладач Анатолій Олексійович Ноздрань (клас туби і тромбону), заслужений артист України, викладач оркестрового диригування Володимир Григорович Співак, старший викладач Олександр Васильович Штець (клас кларнета, гобоя, фагота), лауреат Міжнародного конкурсу виконавців на духових інструментах Михайло Георгійович Бачинський (клас труби) та викладачі Артем Адальбертович Калинич(клас ударних інструментів), Тарас Богданович Попович (клас флейти), Михайло Михайлович Павлович(клас труби).

На відділі існують творчі колективи:
Духовий оркестр (керівник – С.К.Томич) – Лауреат І премії VІ Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва «Закарпатський Едельвейс – 2011»;
Естрадний оркестр (керівник – Ф.Ф.Томич) – володар Гран-Прі Всеукраїнського фестивалю дитячого, юнацького і молодіжного мистецтва «Закарпатській едельвейс – 2006»; Гран-Прі Всеукраїнського фестивалю дитячого, юнацького і молодіжного мистецтва «Закарпатській едельвейс – 2007»; лауреат І ступеню Міжнародного фестивалю-конкурсу «Танці з Карпатами» в рамках VІІІ Міжнародного дитячо-юнацького творчого фестивалю конкурсу з серії фестивального руху «Пізнай Україну», Гран-прі Міжнародного фестивалю дитячого, юнацького і молодіжного мистецтва «Закарпатській едельвейс – 2011»
Брасс-квінтет (керівник – М.Г. Бачинський).

Серед випускників відділу:
Микола Куцин – заслужений діяч мистецтв Республіки Бурятії;
Степан Ганич (1936-1992) (тромбон) – соліст оркестру Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С.Крушельницької, старший викладач Львівської консерваторії ім. М.В.Лисенка (нині його ім’ям названо Міжнародний конкурс виконавців на мідних духових інструментах); 
Віктор Давиденко (труба) – заслужений артист України, концертмейстер Національного академічного симфонічного оркестру України; 
Валерій Скороход (диригування) – заслужений артист Росії і Казахстану, головний диригент Президентського оркестру Казахстану; 
Віктор Гуцал (труба) – заслужений працівник культури України, художній керівник муніципального духового оркестру м. Вінниці, викладач Вінницького училища культури і мистецтв ім. М.Д.Леонтовича;
Михайло Коцан – заслужений працівник культури України;
Михайло Желізняк (валторна) – соліст оркестру Національної опери України імені Т.Г.Шевченка, артист камерного ансамблю солістів «Київ-брасс», фіналіст міжнародного конкурсу брасс-квінтетів у Нарбоні (Франція, 1994 р.), лауреат премії «Перший талант світу» на міжнародному фестивалі у Тулузі (Франція, 1995 р.);
Карл Геннел (кларнет) – соліст симфонічного оркестру Львівської обласної філармонії, старший викладач державної консерваторії ім. М.В.Лисенка та середньої спеціальної музичної школи-інтернату імені С. Крушельницької у Львові;
Карл Маргевка (кларнет) – соліст оркестру Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С.Крушельницької та оркестру Національної опери України імені Т.Г.Шевченка, старший викладач Київської середньої спеціальної школи-інтернату та багато інших.