Пам'ятай про Крути

   29 січня роковини, як українські студенти-вояки у бою під Крутами ціною власного життя зупинили переважаючого за чисельністю та озброєнням ворога – більшовицьку армію, яка фактично наступала на українську державність. До цієї трагічної та водночас знаменної дати долучилися і студенти Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є. Задора під час лекції-пам’яті приуроченій подіям під Крутами 1918 року, організованої викладачем історії України Серкез О.А. Викладач наголосила на тому, що сьогодні для нас найважливіше пам’ятати сторінки нашої історії, щоб не повторювати помилок минулого сьогодні, адже трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. Водночас радянське керівництво всіляко намагалося приховати обставини трагедії – після встановлення радянської влади подвиг молоді під Крутами було забуто на більш ніж 70 років, а  інформація замовчувалась або перекручувалась – полеглих називали зрадниками. Серед приблизно 70-100 загиблих українських воїнів – 37–39 вбитих у бою та розстріляних студентів i гімназистів.

   Серкез Олена Анатоліївна нагадала всім нашим студентам, що російський окупант не вигадав нічого нового, використовуються ті самі старі сценарії. Так, як зараз ведеться інформаційна війна, і російські медіа дивляться наші співвітчизники, так само більшовики використовували ці методи і тоді, говорячи про звірства Центральної Ради, про звірства наших збройних сил. Багато в чому наш програш тоді у перших визвольних змаганнях полягав в тому, що багато співвітчизників піддалися агітації і мрійливим обіцянкам більшовиків, а потім більшовики, прийшовши до влади, обіцяючи солдатам мир і землю, загнали їх в колгоспне рабство. А селян, яким вони обіцяли волю, позбавили власності, відправили до Сибіру або розстріляли.

 

   Також 30 січня в бібліотеці Ужгородського музичного фахового коледжу імені Д.Є.Задора відбувся патріотичний захід вшанування пам’яті Героїв Крут до 100-річчя бою під Крутами.  Мурга О.В. розповіла присутнім про героїчний подвиг український студентів і гімназистів, що обороняли підступи до Києва. Студенти переглянули матеріали книжково-ілюстративної виставки «Крути: найбільше вадить слово правди», а також документальний фільм «Герої України. Крути. Перша незалежність»