День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи - свято на честь Помаранчевої революції (2004 р.)

та Революції Гідності (2013-14 років).

  Свято встановлене Указом Президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року, «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…».

   Цього дня в Ужгородському музичному фаховому коледжі імені Д.Є. Задора в рамках Програми національно-патріотичного виховання дітей і  молоді, викладач історії України Серкез О.А. провела виховний захід присвячений подіям 2004-го та 2013-14 років в Україні з переглядом документального фільму «Революція Гідності», під час якого студенти пригадали події листопада 2013 – лютого 2014 року, вшанували пам’ять жертв мирного протесту хвилиною мовчання.

   Викладачем Серкез О.А. було наголошено на тому, що не слід забувати таких сторінок нашої історії, оскільки вони формують наше майбутнє відповідно до того, як ми переосмислюємо ці події.