«Хоробрі серця»

   Щорічно 20 лютого відзначається День пам’яті Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

   Саме тому 20 лютого в Ужгородському музичному фаховому коледжі імені Д.Є.Задора було проведено патріотично-виховний захід «Хоробрі серця». Просвітницький захід провела викладач історії Серкез Олена Анатоліївна зі студентами коледжу, метою якого було ознайомити молоде покоління з трагічними сторінками історії нашого народу, які відбулися на наших очах.

 

   Саме в ці дні, чотири роки тому, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Майдану. Вже 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача...», яка стала українським народним реквіємом.

   Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Окрім українців, жертвами режиму Януковича стали білоруси, вірмени та грузини. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні.

   Студенти мали змогу переглянути документальний фільм «Хоробрі серця» про події в столиці нашої країни в лютому 2014 року.

 

   Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи і про це слід пам’ятати нам, – прийдешньому поколінню.